Erdoğan’dan talimat; “Yastık altı döviz ve altınlarınızı bozdurun..!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce bir kaç seferinde yaptığı “yastık altı dolarlarınızı bozdurun” açıklamasının kapsamını genişleterek yeniledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamasında yastık altındaki dövizlerin yanı sıra yastık altında bulunan altınlarında bozdurulmasını ve Türk lirasına çevirilmesini istedi. Yastık altında zor günler için birikim amacıyla altın biriktiren vatandaşlar ise bu talimatın ardından altının yerlerini değiştirerek altınlarını yastık altından gardolaplara yaptığı özel bölmelere sakladı ve “yastık altında altınımız, dövizimiz yokki” açıklamasında bulundu. Yastık altından alıp gardolaba saklanan altınların ilerleyen günlerde polis zoruyla evlerde arama yapılabileceğinden endişe duyan vatandaşların bir kısmı, altın saklamak için gardolabıda güvenli olarak bulmadığını belirtiyor.

“Köyden Merkeb ile Geldik, Bizde Dolar Ne Gezer.?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “yastık altı dolar ve altınlarınızı bozdurun, yerli ve milli olan Türk lirasına yönlenin” açıklamasını duyan ve doları uzun zamandır görmeyen, altının yanına yaklaşamayan asgari ücretli ve az üstü ücretle çalışan binlerce vatandaş maaşlarına zam, yaşam koşullarına iyileştirme beklerken, Erdoğan’dan “yastık altı altın, dolarlarınızı bozdurun” talimatıyla hayal kırıklığına uğradı. 24 Haziran seçimlerinden sonra da iyi şartlar bekleyen, ancak beklediğini bulamaya  binlerce hatta milyonlarca vatandaşın hevesi bir kez daha kursağında kaldı.

“Düğünlere takmaya altın alamıyoruz, ne yastık altısı?”

Geçim derdiyle yıllardır beli bükülen asgari ücretli ve az üstü üzerinde maaş alan vatandaşlar Erdoğan’ın çağrısının ardından tepkilerini sosyal medyada gösterdi. “Biz düğünlere takmaya altın bulamıyoruz, sayın Erdoğan yastık altından bahsediyor. Biri Cumhurbaşkanı’nı bilinçlendirsin, yoksa düğünlere gidip 50 lira takacak halde olmayacağız, düğün sahibi kendi çalıp kendi oynayacak” diyen vatandaşlar, dünyada yastık altına kafayı takan tek yönetimin ülkemizde olduğunu savundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir