Bakın o cani ne cezası aldı.? O köpeğin durumu ne.?

Antalya-Fethiye karayolunda seyir halindeki 48 F 3848 plakalı otomobilin arkasında sürüklenen köpeğin görüntüsünün sosyal medyada paylaşılması üzerine dün gözaltına alınan R.D’nin jandarmadaki işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan R.D’ye 4 bin 252 lira idari para cezası ceza kesildiği öğrenildi.

Köpeğin Durumu Ne?

Yaptığı canilik ile milyonlarca insanın tepkisini çeken, kanlı akıl tutulması yaşayan R.D. isimli şahsiyetin araç arkasında sürüklediği köpeğin tedavi işlemleri ise veteriner tarafından devam ediyor. Çaresiz köpeğin veterinerinden yapılan açıklamada “Hayvan sürüklenmenin etkisiyle ağır yaralar alsa da şuan hayati tehlikesini çok şükür ki atlatmış durumda. Sürtünme ile oluşan yaraların iyileşmesi tabiki biraz zaman alacak. Tamamen iyileşene kadar hayvan korumamız altındadır, bundan hayvan severlerin şüphesi olmasın.Biz ona iyi bakıyoruz” dendi.

Tepki Büyük..!

Savunmasız ve korumasız hayvanı aracının arkasından çeken caniye tepkiler büyürken, hayvan severler hayvanları koruma kanununda bir an önce düzenleme yapılıp, bu tür canilerin ağır hapis cezalarıyla yargılanmalarını istiyor. Öte yandan köpeği aracına bağlayarak çeken caninin 300 Lira para cezası ile serbest kaldığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığı bildirildi. Ancak bu tür psikolojiye sahip birinin denetimli serbestlikle dahi olsa da aramızda dolaşabiliyor olması tehlike arzedip, ayrıca bir başka tepki konusu olmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir