Seçim bitti, benzine zam’lar sıralandı..!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) tarafından yapılan açıklamada, Benzin’e gece yarısından sonra geçerli olmak üzere 12 kuruşluk bir zam yapıldı. Yapılan zam ÖTV’nin aynı oranda indirilmesiyle pompa fiyatlarını yasıdı.EPGİS tarafından yapılan açıklamada, “Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı;  Benzinde 12 Kuruş/Litre Fiyat artışı gerçekleşmiş olup artış ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır” ifadeleri kullanıldı.

VATANDAŞ ŞAŞIRMADI.!

Seçim öncesi artan dolar fiyatları benzine zamları ard arda getirmiş, hükümet kanadı ise benzinin litre fiyatını 6.25 lira olarak sabitlemişti. Seçim sonrası dolar düşecek diyenlerin beklentisini boşa çıkartan dolar artışı, benzindeki sabit fiyatı da yerinden oynattı. Benzin istasyonlarındaki zamlı tarifeden benzinini alan sürücülerin çoğunun dediği cümle ise şaşırmadıkları doğrultusunda oldu.

Benzin düz 10 lira olsun..!

Benzin zamlarına seçim sonrası şaşırmadıklarını belirten bazı vatandaşların önerisi bile oldu. “Benzin düz 10 lira olsun, binen binmeyen belli olsun” diyerek öneri sunanların sayısındaki artışta dikkatlerden kaçmadı. Benzine yapılan zamların ardından her defasında 50 liralık aldıklarını söyleyenlerin ise daha sık benzin istasyonlarına uğruyor olması da yapılan tespitler arasında. Benzine yapılan 12 kuruşluk zammın ardından kısa süre sonra motorin ve lpg fiyatlalarına da yeni dudak uçuklatan zamların geleceği konuşulmaya başladı.Bir çok ürüne zam gelse de,  Ülke ekonomisine en fazla can verenlerin araç sahipleri olduğu ekonomistler tarafından belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir