FİAT’tan büyük ayıp..! Çalışanlarından kıstı, Ronaldo’ya yatırdı..!

İtalyan otomotiv firması Fiat, Portekiz’li yıldız Ronaldo’yu yüzlerce avro karşılığında transfer edince fabrika çalışanları ayaklandı. Yıllardır çalışanlardan fedakarlık bekleyerek onlara işlerin kötü gittiğini belirtip zam yapmaktan bile kaçınan şirket, Ronaldo’nun transferine yüzlerce milyon avro harcayınca çalışanlar adeta şok yaşadı.İtalyan otomotiv firması Fiat‘ın çalışanları, şirketin sahibi Andrea Agnelli‘nin “kendilerinden yıllardır ekonomik fedakarlıklar beklediği halde Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo‘yu yüzlerce milyon avro karşılığında başkanı olduğu İtalyan takımı Juventus’a transfer etmesini protesto” amacıyla greve gidecek.

İtalya’da Sendikalar Birliği (USB), ülkenin güneyindeki Melfi kasabasında bulunan Fiat fabrikasındaki çalışanlarını greve çağırdı.
USB’den yapılan yazılı açıklamada, “FCA (Otomotiv firması Fiat Chrysler Automobiles) ve CNHI (Kamyon ve traktör şirketi CNH Industrial) çalışanlarından yıllardır çok büyük ekonomik fedakarlıklar yapmaları istenirken, bir yandan bir futbolcunun alınması için yüzlerce milyon avro harcama kararı verilmesi kabul edilemez” ifadelerine yer verildi. Ronaldo’nun ederinin o kadar edip etmediği ise tartışmalar arasına girerken, binlerce çalışan insandan daha değerli görülmesi çalışanların moralini bozdu.

USB, açıklamasında, bu sebeple 15 Temmuz akşamı yerel saatle 22.00’den (TSİ 23.00) 17 Temmuz sabahı 06.00’ya (TSİ 07.00) kadar grev ilan ettiğini duyurdu.
Juventus futbol kulübü ile FCA ve CNH Industrial şirketlerinin başında Agnelli’nin sahibi olduğu Exor holding bulunuyor.
Juventus, Ronaldo’yu 112 milyon avro bonservis bedelinin yanı sıra İtalyan basınında yer alan haberlere göre futbolcuya verilecek yıllık 30 milyon avro olmak üzere 4 yıl için toplam 120 milyon avro net ücretle transfer etmişti. Ronaldo’nun ise transfer içinin ödenen paradan memnun olduğu bildirilirken, Portekiz’li yıldızın parayı nereye harcayacağı bilinmiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir