Adnan Hoca gözaltına alındı, Kediciklere TEDAŞ sahip çıktı..!

Kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik 4 ilde operasyon başlattı. Başlatılan operasyon kapsamında 235 kişi hakkında gözaltı karar verildi. Operasyon kapsamında Adnan Oktar’ın evine, canlı yayınların yapıldığı A9 TV’ye baskınlar düzenlendi. Oktar’ın Çengelköy’deki evinde gözaltına alındığı kaydedildi. Başsavcılık, Adnan Oktar’ın kaçmaya çalışırken yakalandığını açıkladı. Polis helikopteri ve deniz polisi de operasyona destek veriyor. Olayla ilgili olarak soruşturma sürerken gözaltına alınan Adnan Oktar bunun bir İngiliz oyunu olduğunu söyledi.

Gözaltına alınanlar arasında Adnan Oktar grubuna kayıtlı 235 kişi gözaltına alınırken A9 televizyonunda aramalar yapıldı. Öte yandan Hocasız kalan sözde kediciklerinde sağlık kontrolünden geçirilerek gözaltına alındıkları bildirildi. Adnan Oktar’ın evindede aramalar sürüyorken bulunan bilgisayarların harddisklerine el konuldu.Bütün mal varlığına el konulan Oktar’ın, “örgüt kurma” suçundan “askeri casusluğa” kadar toplam 31 (Otuz bir) suçla suçlanıyor olması dikkatlerden kaçmadı. Adnan Oktar’ın tutuklanma haberi sosyal medyada büyük yankı buldu.

Öte yandan Tedaş sosyal medyadan yaptığı açıklamada sahipsiz kalan kediciklere sahip çıktı.

ADNAN OKTAR KİMDİR?

2 Şubat 1956 tarihinde Ankara’da doğan Adnan Oktar, babasını küçük yaşta kaybetti.

İlk ve orta öğrenimini Ankara’da, ortaokulu İstanbul Cebeci’de, liseyi de yine İstanbul Kurtuluş’ta okuyan Oktar, lise öğreniminden sonra 1979 yılında İstanbul’daki Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari bölümüne girdi. Bir süre sonra okuldan ayrılan Adnan Oktar, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Tarih Bölümü’ne devam etti. Oktar bu okulu da yarım bıraktı.

Harun ve Yahya peygamberlerin adlarından türettiği Harun Yahya takma adıyla birçok kitap yazan Oktar, ateizm, Darwinizm ve siyonizm karşıtı görüşleriyle biliniyor. Oktar, “kedicikler” olarak bilinen kadınlarla sık sık gündeme geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir