Evli Çift’ten zayıf kalmanın formülü; “Bekar kalmak…”

Evlenmeden önce zayıf bir vücuda sahip olan Seda ve Erdinç A. çifti evlendikten 1 yıl sonra ortalama 30 kilo alarak kilo rekoru kırdı.Sosyal medya hesaplarından paylaştıkları fotograflar ile adeta evrim geçirerek arkadaşlarını şaşırtan çift, formda kalmanın formülünü bekar yaşamak olarak gördüklerini açıkladı. Bekarken kullandıkları herbal zayıflama çayı  ve sporun etkisi ile formda kalabildiklerini belirten çift, evlendikten sonra kullandıkları Herbal zayıflama çayının ve yaptıkları sporun bir faydasını görmediklerini vurguluyor.

Stress Sıkıntıdan Kendimizi Yemeğe Vurduk..!

Evlendikten 1 yıl sonra aldıkları kilo ile şaşırtan çift; “evlendikten sonra stres ve sıkıntı halleri artmaya başladı. Düğün borcu, evin algısı vergisi, doğalgaz elektrik derken birde çocuğumuz oldu. Tüm bunlara birde bebeğimizin masrafları eklenince kendimizi yemeğe vurduk. Geliyoruz yiyoruz, gidiyoruz yiyoruz ve derken bu haldeyiz. Geçim derdi sandığımızdan daha zormuş” derken zayıf kalmanın formülünü “bekar kalmak” olarak gördüklerini açıkladı. Zayıflamak için tüm çabaları gösterdiklerini belirten Seda ve Erdinç çifti, yeni hallerini gören bazı arkadaşlarının kendilerini tanımakta zorlandıklarını da sözlerine ekledi.

Uzmanlar uyarıyor “Sıkıntıdan kendinizi abur cubura vermeyin..!”

Uzmanlar bekar çiftlerin evlendikten sonra ani kilo almalarının hızlanabileceği uyarısını yaparak çiftlere stres ve sıkıntılarıyla baş etmek için kendilerini aşırı yemek yemeye yönelmemeleri gerektiğini belirtiyor. Dengeli beslenmenin önemine vurgu yapan uzmanlar, ara öğünlerden vazgeçilmesi gerektiğini vurgulayarak, abur cubur yedikleri yiyecekleri kesinlikle bırakmaları konusunda uyarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir