Bu kez Tramvay kırmızı ışıkta geçti..!

Araçların kural ihlali yaparak çoğu zaman kırmızı ışıkta geçmelerine tanık olmuşluğumuz mutlaka vardır. Ancak bu kez kırmızı ışıkta geçen bir otomobil değil, şehir içi ulaşımı sağlayan tramvay oldu. Eskişehir-Otogar yönünden gelirken, Borsa yönü istikametine doğru giden tramvay, araçlara yeşil yandığı esnada kendisine yanan kırmızıya aldırış etmeden geçti. Kırmızı ışıkta tramvayı geçerken fotografını çeken bir vatandaş sosyal medyaya fotografı ekledi. Tramvayın kırmızı ışıkta geçmesine alışkın olmayan vatandaşlar şaşırırken, “hep araçlar mı ışık ihlali yapacak? Bırakın biraz da tramvaylar kırmızı ışıkta geçsin” yorumları dikkatlerden kaçmadı. Tramvayı kullanan Vatman’ın dalgınlığına gelerek yaptığı kural hatası, herhangi bir kazaya sebebiyet vermeden son buldu.

Olayı fotograflayan vatandaş, “önce kendimin yanlış gördüğünü zannettim, ne yalan söyleyeyim uykusuzdum. Yanımda çocuklar vardı onlar dedi baba biz geçiyoz tramvayda geçiyor diye. Dedim yanlış görmüyormuşum, hemen telefonu çıkardım ve geçen tramvayın fotografını çektim. Hayal değildi, Vatman’da uykusuzdu herhal. Şükür kimsenin burnu kanamadı, herhangi bir olay olmadı, hayatımda ilk kez tramvayın kırmızı ışıkta geçtiğine sahit oldum” açıklamasında bulundu.

Konuyla ilgili olarak tarafımıza kontrol merkezi Şefi Eray Özgüney’den gelen mesajda, “Saat 08.43 de kavşak sinyalindeki teknik bir sorun nedeniyle
“ tramvayı algılamaması “
kaynaklı arızadan dolayı sürücü kontrol merkezine bilgi vermiştir.
Kontrol merkezinin bilgisi dahilinde tramvay kavşak dan kontrollü olarak geçiş yaptırılmıştır.
Konuyla ilgili Estram ve Belediye sinyalizasyon ekipleri yönlendirilmiş ve arıza giderilmiştir.
Uyarınız için teşekkür ederim” mesajı gönderilmiş olup, sorun kısa süre sonra ortadan kaldırılmıştır.

__

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir